Ryobi

Kosiarki Ryobi - nowoczesna konstrukcja silników Subaru

Silnik Subaru w kosiarkach Ryobi charakteryzuje się pionowo ustawionym wałem napędowym. Na jego nagwintowanym końcu zamocowane jest bezpośrednio ostrze tnące. W ten sposób uniknięto stosowania zbędnych przekładni i zlikwidowano straty energii. Wertykalne ułożenie wału wpływa także na kształt silnika i jego niewielkie rozmiary, idealnie pasujące do kosiarki do trawy. 

Silnik górnozaworowy Subaru – jako jeden z niewielu służących do napędzania narzędzia ogrodowego – został skonstruowany w technologii OHC (Over Head Camshaft), co oznacza, że wałek rozrządu umieszczono nad głowicą. Zaletą tej konstrukcji jest wyeliminowanie pośrednich elementów rozrządu (popychaczy, dźwigni zaworowych), wymagających smarowania i mogących ulec awarii, oraz dobra szybkobieżność silnika. Mało tego – w silniku Subaru do napędu wałka rozrządu użyto łańcucha – dużo mniej awaryjnego niż pasek i praktycznie bezobsługowego.

Konstrukcja 4-suwowa oznacza, że benzynę i olej smarujący nalewa się do oddzielnych zbiorników (nie tak jak w silnikach 2-suwowych, gdzie trzeba przygotowywać mieszankę w odpowiednich proporcjach). Silnik „zasilany” może być etyliną 95, a smarowany dowolnym olejem syntetycznym lub półsyntetycznym (np. 5W-30) do silników benzynowych.

W modelach samobieżnych napęd pochodzi z obracającego się wału korbowego z ostrzem tnącym i jest przekazywany na koła za pomocą paska klinowego. Napęd znacznie ułatwia manewrowanie maszyną i zapewnia praktycznie bezwysiłkową pracę.

Jeżeli silnik uruchamia się za pomocą rozrusznika linkowego, to jednostka napędowa zaskoczy po drugiej, trzeciej próbie. Żeby silnik pracował, operator musi mieć zablokowaną dźwignię. Jej zwolnienie powoduje natychmiastowe wyłączenie jednostki napędowej. Żeby maszyna ruszyła, trzeba zablokować drugą dźwignię pałąkową, która w rzeczywistości napina pasek klinowy i załącza napęd. To swego rodzaju zabezpieczenia przed pozostawieniem pracującej maszyny bez nadzoru operatora. Prędkość obrotową silnika reguluje się przepustnicą sterowaną linką za pomocą pokrętła umieszczonego na uchwycie kosiarki.

Kosiarki z silnikiem SUBARU już w sprzedaży! Zapraszamy!

Przejdź do sklepu...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl